Visas kategorijas
  • Visas kategorijas
  • Apple produkti
  • Mobilie telefoni
  • Planšetdatori
  • Datortehnika
  • Sadzīves tehnika
  • Foto, video un optika
  • TV, audio un video tehnika
  • Spēļu konsoles un spēles
  • Skaistumam
  • Auto preces, GPS
  • Mājai
  • Dārzam
  • Sports
Preču katalogs
Lenovo Ideapad 320S-14IKB Grey 81BN0099PB
Padalities Facebook Google+ Draugiem.lv
  • Ekrāna izmērs: 14''
  • Procesora saime: Intel Core i7
  • Procesora takts frekvence (MHz): 1800
  • Operatīvā atmiņa: 8 GB
  • Cietais disks (HDD): 1000 GB
  • Video karte: GeForce MX110
  • Klaviatūras valoda: Angļu
  • Svars (kg): 1.7
  • Operētājsistēma: Microsoft Windows 10 Home 64-bit
Preces kods: 381267
1,188.08 €
Par pieejamību jautājiet operatoram!

Kopējie parametri

Ražotājs Lenovo
Datora tips (lietošanas mērķis) Mācībām, darbam un mājām
Mobils un viegls

Ekrāns

Ekrāna izmērs Ekrāna izmērs:
Displeja izmērs raksturo jūsu portatīvā datora ekrāna redzamās daļas izmēru pa diagonāli collās. Vidusmēra portatīvajiem datoriem ir 15.4" standarta vai 15.6" platekrāna displejs. Ultra kompaktajai portatīvo datoru klasei displeja izmērs ir ap 10,1".

Dažiem portatīvajiem datoriem, ekrānu ir iespējams pagriezt 180 grādu leņķī un aizvērt ar to tastatūru – iznāk īsts planšetveida dators bez tastatūras. Šādus modeļus arī mēdz saukt par transformeriem jeb tabletēm – tos var izmantot gan kā vienkāršu portatīvo datoru, gan kā planšetveida datoru. Šāda iespēja ir ļoti parocīga, lasot vai, piemēram, zīmējot, kad tastatūra nav nepieciešama.

Portatīvajiem datoriem, kas pozicionēti kā galddatora aizstājēji, ekrāna izmērs bieži vien sasniedz 17". Lielāks monitors parasti ir nepieciešams vajadzīgs, darbojies ar attēlu apstrādi, vai nepieciešams caurskatīt lielas tabulas utml. Taču jāņem vērā, ka lielāks ekrāns palielina arī visa datora izmēru un parasti arī svaru, turklāt ir vieglāk ievainojams atvēršanas un aizvēršanas procesā.
14''
Maksimālā izšķirtspēja Maksimālā izšķirtspēja:
Displeja maksimālā izšķirtspēja raksturo krāsu punktu (pikseļu) skaitu uz datora ekrāna. Jo lielāka izšķirtspēja, jo kvalitatīvāks (detalizētāks) attēls. Piem. 1366x768px nozīmē, ka jūsu datoram ir 1366 punkti pa horizontāli x 768 punkti pa vertikāli. Liela izšķirtspēja nodrošina vairāk informācijas uz ekrāna, kas ir cieši saistīts ar ekrāna izmēru. Šobrīd pat 12,1 collu lielam ekrānam var būt 1024x768 izšķirtspēja. Pirmajā acu uzmetienā šķiet, ka šāda izmēra ekrānam tā ir par lielu, tomēr augsta izšķirtspēja sniedz lielāku komfortu.

WVGA (800x480) ir raksturīga vecajiem portatīvajiem datoriem un jaunās paaudzes mini planšendatoriem. WSVGA – ultra mobilie portatīvie datori ar displeju 10.1’’ (biežāk sastopama 1024x600 izšķirtspēja).

WXGA (1280x800) – šī izšķirtspēja galvenokārt ir raksturīga 12.1’’, 13.3’’, 14.1’’ ekrāniem ar malu attiecību 16:9.

HD 1366x768 un 1600x900 ir izplatītāka izšķirtspēja starp budžeta un vidējās klases portatīvajiem datoriem.

Full HD (1920x1200) ekrāna izšķirtspēja apvienojumā ar jaudīgām videokartēm (NVidia Quadro FX vai ATI FireGL) ir paredzēta profesionālajam 3D modelēšanas darbam.

WUXGA (1920x1200) – ultra paplašināts grafiskais sakārtojums (ekrāns 16:10), ir paredzēts HD televīzijas skatīšanai.
1920 x 1080
Touch Screen Touch Screen:
Dators, kas aprīkots ar skārienjūtīgu ekrānu lietojams līdzīgi kā viedtālrunis vai planšetdators. Ja uz datora uzstādīta Windows 8 operētājsistēma, tad bez peles un klaviatūras iespējams ne tikai pārlūkot tīmekli un fotoattēlus, bet arī pilnvērtīgi darboties Windows vidē.
IPS ekrāns
Ekrāna tips Ekrāna tips:
Portatīvo datoru ekrānus iedala Glare, jeb glancētajos, un AntiGlare, jeb matētajos. Glancētā ekrāna priekšrocības ir labāks kontrasts, krāsas un asums, līdz ar to šo monitora tipu iecienījuši mājas lietotāji. Šī ekrāna tipa mīnuss ir atspīdums, kas traucē saskatīt attēlu spilgtā gaismā.

AntiGlare, jeb matēti ekrāni daļēji novērš atspīdēšanas problēmu gaismu "izkaisot". Šī ekrāna tipu biežāk lieto biznesa klases datoros, kas paredzēti darbam ar dokumentiem un grāmatvedības sistēmām.
Matēts (LED Anti-Glare)

PROCESORS

Procesora saime Procesora saime:
Procesora saime apzīmē procesora paaudzi un klasi.

Jaunākās paaudzes procesori šobrīd ir Intel Skylake, taču arī iepriekšējo 2 paaudžu (Broadwell un Haswell) modeļi ir plaši pieejami un gandrīz tikpat jaudīgi.

Intel procesoru klasifikācija:
Celeron: Budžeta klases procesori biroja un mācību lietojumiem
Pentium: Līdzīgi kā Celeron, bet ar augstākiem kešatmiņas un jaudas rādītājiem
Core i3: Veikstpējas klases procesors plašam pielietojuma spektram.
Core i5: Veiktspējas klases ar papildus tehnoloģijām veiktspējas uzlabošanai
Core i7: Entuziastu klases procesors ar augstākajiem veiktspējas rādītājiem

AMD procesoru klasifikācija
A-Series: Sīkāk iedalās A4, A6, A8 attiecīgi konkurē ar Intel i3, i5 un i7
Intel Core i7
Procesora paaudze Kaby Lake R (Intel)
Procesors Procesors:
Procesora takts frekvence ir viens no primārajiem ātrdarbības rādītājiem. Procesoram ar lielāku takts frekvenci ir augstāka ātrdarbība pret procesoru, ja salīdzinām ar tās pašas paaudzes modeli. Divu, vai vairāk kodolu procesoru takts frekvence norādīta katram kodolam, tādēļ salīdzinot procesoru veiktspēju, procesors ar takts frekvenci 2.0GHz un vienu kodolu tiek uzskatīts par mazjaudīgāku nekā cits procesors ar šādu pašu takts frekvenci, bet vairākiem kodoliem.

Procesora kešatmiņa ir atmiņas apjoms, kas iebūvēts portatīvā datora procesorā un ir noteicošs ātrdarbības rādītājs. Procesoram ar lielāku kešatmiņu ir augstāka ātrdarbība pret procesoru ar vienādiem pārējiem tehniskajiem rādītājiem.
i7-8550U
Procesora takts frekvence (MHz) Procesora takts frekvence (MHz):
Procesora kodolu takts frekvence ir viens no procesora veiktspējas galvenajiem kritērijiem. Šis rādītājs nosaka to, cik darbības sekundē spēj izpildīt katrs procesora kodols. Jo augstāka procesora takts frekvence, jo ātrāk dators izpildīs tam dotos skaitļošanas uzdevumus.
1800
Procesora TurboBoost frekvence (MHz) Procesora TurboBoost frekvence (MHz):
Procesora spēja paaugstināt viena vai vairāku kodolu veiktspēju (takts frekvenci) uz citu kodolu dīkstāves rēķina. Šī funkcija ieslēdzas tikai tad, kad datoram ir nepieciešams papildus jaudas "grūdiens".
4000
Procesora kodolu skaits Procesora kodolu skaits:
Šis rādītājs nosaka to, cik datora procesorā ir kodolu. Katrs kodols ir kā atsevišķs procesors, ka spējīgs strādāt ar dažādām programmām atsevišķi. Līdz ar to, ja ir vairāki kodoli, datora operētājsistēma prot sadalīt slodzi vienmērīgi katram kodolam, lai datora lietotājs varētu, piemēram, vienlaicīgi klausīties mūziku, pārlūkot internetu un lejuplādēt failus.
4
Procesora HyperThreading Procesora HyperThreading:
HyperThreading ir datora procesora spēja apstrādāt vairākas datu plūsmas katrā kodolā. Divkodolu procesoram HyperThreading ir 4, tas nozīmē, ka noteiktus uzdevumus šis divkodolu procesors spēs izpildīt tik pat labi kā četru kodolu procesors.
8 Threads
Procesora kešatmiņa Procesora kešatmiņa:
Procesora kešatmiņa ir vieta, kur procesors īslaicīgi uzglabā (buferē) savus apstrādei paredzētos datus. Kešatmiņas apjomam ir liela nozīme procesora ātrdarbībā un, līdz ar to paša datora ātrdarbībā kopumā. Lielāks kešatmiņas apjoms nozīmē labāku ātrdarbību.
8 MB
Mikroshēmu kopne (chipset) Mikroshēmu kopne (chipset):
Čipsets ir mikroshēmu grupa uz datora mātesplates, kas pārvalda datu plūsmu, nodrošina savstarpēju datortehnikas savietojamību, lietojamību un veic citas būtiskas funkcijas. Tā kā mikroshēmu kopne kontrolē sakarus starp procesoru un ārējām ierīcēm, tai ir izšķiroša loma, nosakot sistēmas veiktspēju.
Intel Express

OPERATĪVĀ ATMIŅA

Operatīvā atmiņa Operatīvā atmiņa:
Operatīvā atmiņa (RAM) ir īslaicīga datu krātuve. Šī ātrdarbību noteicoša komponente:

ļauj jūsu datora procesoram ātri tikt pie apstrādājamās informācijas, kuru izmanto jūsu atvērtās datora programma;
programmas atvēršanas brīdī to saglabā savās mikroshēmās, tādēļ atmiņas apjoms nosaka, cik programmu vienlaicīgi jūsu dators var darbināt, kā arī ar cik lielu datu apjomu (bildēm, tekstu, interneta lapām, utt.) jūs vienlaicīgi varat strādāt.
8 GB
Maksimālā operatīvā atmiņa Maksimālā operatīvā atmiņa:
Maksimālā operatīvā atmiņa ir portatīvā datora uzlabošanas iespēju rādītājs, kas nosaka, cik daudz Mb operatīvās atmiņas uztur* šis portatīvā datora modelis.

*Operatīvās atmiņas uzlabošanas iespējas papildus atkarīgas no pieejamo brīvo atmiņas slotu skaita, kā arī no tā, cik Mb atmiņas ir datora bāzes komplektācijā.
16 GB
Atmiņas kopne Atmiņas kopne:
Šis kritērijs nosaka kādu operatīvo atmiņu dators izmanto, kas ir noderīgi, ja vēlaties datora iegādes brīdi pirkt papildus atmiņas moduli, vai nākotnē papildināt esošo operatīvo atmiņas apjomu.

Visplašāk izmantotais atmiņas tips šobrīd ir DDR3L
DDR4 - 2133 MHz
Atmiņas sloti Atmiņas sloti:
Atmiņas slots (atmiņas ligzda vai RAM slots) ir tas, kas ļauj RAM atmiņai būt ievietotai datorā.

Atkarībā no mātes plates, parasti būs divi līdz četri sloti (var arī būt vairāk augstas klases mātes platēm). Atmiņas slots nosaka operatīvās atmiņas tipu, kas tiks izmantots datoram.
1

CIETAIS DISKS

Cietais disks (HDD) Cietais disks (HDD):
Cietais disks ir portatīvā datora komponente, kurā glabājas operētājsistēma, programmas un jūsu faili. Tā izmērs nosaka cik daudz programmas un failus tur iespējams saglabāt. Cietā diska apjomu mēra gigabaitos (Gb).

Izvēloties cietā diska apjomu, jāapdomā, ko plānojat tajā glabāt tuvākajā laikā. Datu apjoms, visdrīzāk tikai pieaugs, un jaunās tehnoloģijas prasīs lielāku atmiņas apjomu.
1000 GB
HDD apgriezieni HDD apgriezieni:
HDD apgriezieni ir cietā diska ātrdarbības rādītājs. Vidusmēra portatīvajam datoram HDD apgriezienu rādītājs ir 5400rpm. Ja vēlaties, lai datu kopēšana, operētājsistēmas, kā arī programmu ielāde darbotos ātri, iesakām iegādāties datoru ar 7200rpm lielu cietā diska apgriezienu skaitu.

*portatīvajiem datoriem ar 7200rpm cietā diska apgriezienu skaitu ir augstāks elektroenerģijas patēriņš. Izvēloties šādu datoru, iesakām iepriekš pārbaudīt, vai parametrs "baterijas darbības laiks" atbilst jūsu prasībām.
5400 rpm

VIDEO KARTE

Video kartes tips NVIDIA GeForce
Video karte Video karte:
Videokarte ir iekārta, kas izvada informāciju uz portatīvā datora ekrāna. Šis parametrs norāda, kāda modeļa un ražotāja videokarte ir integrēta portatīvajā datorā. Taču par vizuāli iespaidīgām un trīs dimensiju grafikā veidotām šaušanas vai autobraukšanas spēlēm var aizmirst, jo šī ir integrēta videokarte. Integrētā videokarte parasti izmantodaļu no portatīva datora pamatatmiņas.

Biroja un mācību lietojumam iesaka iegādāties portatīvo datoru ar Intel HD Graphics video karti.

3D spēļu spēlēšanai un grafisko programmu lietošanai iesakām iegādāties portatīvo datoru ar AMD Radeon vai NVIDIA GeForce sērijas videokarti. Ja svarīgākais pielietojums ir 3D modelēšana - AutoCAD, Maya, 3DMAX, tad iesakām iegādāties portatīvo datoru ar NVIDIA Quadro vai AMD FirePro karti.
GeForce MX110
Videokartes atmiņa Videokartes atmiņa:
Parametrs "videokartes atmiņa" norāda, vai videokarte savām funkcijām izmantos daļu no portatīvā datora operatīvās atmiņas (Dynamic), vai videokartei ir noteikts daudzums MB savas atmiņas.
Dynamic

BEZVADU SAVIENOJUMI UN INTERNETS

Bluetooth Bluetooth:
Bluetooth pieslēgums paredzēts drošai bezvadu datu pārraidei starp dažādām iekārtām (līdz pat 150m). Tas dod iespēju jūsu portatīvajam datoram bez vadiem savienoties ar jūsu mobilo telefonu, otru portatīvo datoru, plauktstdatoru u.c. bluetooth iekārtu, lai apmainītos ar Mp3 mūziku, bildēm un dokumentiem. Ar bluetooth jūs varat pieslēgt bezvadu austiņas ar mikrofonu, peli, klaviatūru, printeri u.c. iekārtas, kas uztur bluetooth pieslēgumu.

Daži no tehnoloģijas Bluetooth izmantošanas veidiem:

• failu pārsūtīšana starp datoriem vai starp datoru un citu ierīci;

• drukāšana, izmantojot Bluetooth iespējotu bezvadu printeri;

• ar Bluetooth aprīkotas bezvadu tastatūras vai peles izmantošana, mūzikas klausīšanās bezvadu radioaustiņās;

• personiska ciparasistenta (PDA) sinhronizēšana ar datoru vai citu ierīci;

• bezvadu pievienošanās internetam ar mobilo tālruni vai modema serveri;

• pievienošanās Bluetooth personiskajam tīklam (PAN - tā ir tehnoloģija, kas ļauj izveidot Ethernet tīklu ar bezvadu saitēm starp pārnēsājamajiem datoriem, mobilajiem tālruņiem un rokas ierīcēm).

*Lai izveidotu savienojumu ar portatīvo datoru, kam pieejams bluetooth, visām pievienojamām iekārtām nepieciešams bluetooth atbalsts.
Jā (4.1)
WiFi (bezvadu internets) WiFi (bezvadu internets):
Wireless ir bezvadu tīkla savienojums, ar kuru dators tiks pieslēgts maršrutētājam (rūterim) vai piekļuves punktam (access point). Mūsdienās joprojām populārākais ir 802.11 B/G/N pieslēgums, kas nodrošina pietiekami augstu ātrdarbību (līdz 300Mb/s) un drošību, taču arvien vairāk ierīču atbalsta jauno un moderno 802.11ac standartu, kura maksimālie ātrumi sasniedz līdz pat 1300Mb/s!
Jā (802.11 ac)
3G atbalsts 3G atbalsts:
Dators ar 3G atbalstu ļauj lietot internetu tur, kur nav ievilkts interneta kabelis, ja jūsu mobilais telefons arī atbalsta šo funkciju.

3G ir mobilā interneta pakalpojums, kas ļauj pārraidīt datus ar ātrumu 7,2 Mbit/s. Šo pakalpojumu Latvijā piedāvā visi mobilie operatori USB modema formā.
4G atbalsts 4G atbalsts:
4G ir ceturtās paaudzes internets, kas izmanto vismodernāko interneta tehnoloģiju – LTE. Internets 4G tīklā ir ne vien vairākkārt ātrāks par 3G tīklā iespējamo (lejupielāde līdz pat 150 Mbit/s, augšupielāde līdz 50 Mbit/s), bet arī krietni stabilāks un ar būtiski mazāku reakcijas laiku jeb latency (brīdis no interneta saites aktivizēšanas līdz lejupielādes uzsākšanai).
NFC NFC:
NFC (angļu val.: Near Field Communication) ir tehnoloģiju kopums, kas nodrošina īsa rādiusa bezvadu savienojumu.

Piemēram, Jums ir iespēja veikt pakalpojumu apmaksu, vai pārsūtīt datus starp ierīcēm (piemēram, viedtelefonu un planšetdatoru) kas atbalsta NFC!
WiDi WiDi:
WiDi (Intel® Wireless Display), ļauj savienot dažādas ierīces ar jūsu televizoru bezvadu tīklā, kas ļauj skatīties, piemēram, to pašu attēlu televizora ekrānā ko ir iespējams redzēt portatīvajā datorā.

FIZISKIE SAVIENOJUMI

LAN (RJ-45) LAN (RJ-45):
LAN, jeb Ethernet ligzda ļauj savienot datoru ar rūteri, modemu vai komutatoru interneta savienojuma nodrošināšanai. Tā kā mūsdienās arvien populārāki kļūst bezvadu interneta savienojumi, jeb Wi-Fi, tad portatīvo datoru ražotāji pamazām sāk atteikties no šīs pieslēgvietas nodrošināšanu savos produktos. Ja Jums nav bezvadu rūtera vai arī vēlieties izmantot optiskā interneta maksimālo ātrumu, tad pārliecinieties, ka Jūsu datoram ir uzstādīta LAN, jeb RJ45 ligzda.
HDMI HDMI:
HDMI ir digitāls attēla un skaņas pārraides standarts, kas datoram ļauj pieslēgt televizoru, monitoru vai projektoru, kuri atbalsta HDMI, izmantojot HDMI kabeli.
1
VGA (D-SUB) VGA (D-SUB):
D-SUB ir klasiskais (analogais) monitoru, projektoru un citu ārējo video iekārtu pieslēgšanas spraudnis. Šis standarts pamazām no tirgus pazūd, dodot vietu daudz kvalitatīvākajiem HDMI vai DisplayPort (digitālajiem) spraudņiem.
DisplayPort DisplayPort:
DisplayPort digitāls savienojums attēla un skaņas pārraidīšanai pa vienu vadu augstā kvalitātē. Atšķirībā no HDMI, šis savienojums ļauj pieslēgt datoram vairākus ārējos monitorus izmantojot vienu savienotāju.

Pirms iegādāties portatīvo datoru ar DisplayPort, pārliecinieties vai Jūsu monitoram vai televizoram ir pieejams DisplayPort spraudnis.
USB porti USB porti:
USB 2.0 ir izplatītākā datora perifērijas ierīču pieslēgvieta. Pateicoties šai pieslēgvietai datoram iespējams pievienot peles, klaviatūras, interneta kameras, printerus, USB zibatmiņas, ārējos cietos diskus un neskaitāmas citas ierīces. Jo vairāk USB2.0 portu pieejams, jo labāk.

USB 3.0 ir jaunākais un ātrākais USB standarts, kas ļauj pieslēgt visas iepriekšējās paaudzes USB 2.0 un jaunās paaudzes USB3.0 iekārtas.

Patiess ieguvums no šī pieslēguma parādās tad, kad pie USB 3.0 savienotāja pieslēdz USB 3.0 ārējo cieto disku, vai USB 3.0 zibatmiņu. Šāds risinājums šavā datu kopēšanas ātrdarbībā spēj vairākas reizes pārsniegt iepriekšējo USB 2.0 standartu un pat līdzšinējo ātruma rekordistu - FireWire savienojumu.
USB Type-C x 1
USB 2.0 x 1
USB 3.0 x 1
Pieslēgvieta austiņām Pieslēgvieta austiņām:
Ja vēlaties datoram pieslēgt pārnēsājamās austiņas vai atsevišķas, jaudīgākas skandas, noteikti meklējiet datoru ar pieslēgvietu austiņām.

Neizvēloties laicīgi, nāksies pirkt ārējo skaņas karti, kas ir papildus izdevums un bieži vien ne visai ērts risinājums.
Ir
Pieslēgvieta mikrofonam Pieslēgvieta mikrofonam:
Šis rādītājs nosaka to, vai portatīvajam datoram ir mini-jack stero savienotājs klasisko austiņu vai datora skandu pievienošanai.

Ja ši savienojuma nav, lai pieslēgtu minētās iekārtas, nāksies iegādāties USB skaņas karti, kas ir papildus izdevums un neērtības.
Combo
Interfeiss AC Power In

Iebūvētas papildus ierīces

Diskdzinis Diskdzinis:
Optiskā iekārta ļauj klausīties mūzikas diskus, ielādēt mūziku no CD portatīvajā datorā. Rakstošā iekārta ļauj arhivēt dokumentus un prezentācijas, ierakstīt mūziku un video CD vai DVD matricās.
NovaNet.lv rekomendē iegādāties portatīvo datoru ar DVD+/-RW optisko iekārtu, kas spēj nolasīt un ierakstīt praktiski jebkura veida CD un DVD diskus. DVD+/-RW DL atšķiras ar to, ka šim diskdzinim ir divslāņu DVD ieraksta funkcija. Neskatoties uz to, ka CD diskus datu saglabāšanai un pārnēsāšanai izmanto arvien mazāk, diskdzinis noder, kad nepieciešams instalēt programmas.

*Ultra vieglo portatīvo datoru klase bieži vien tiek komplektēta bez iebūvētas optiskās iekārtas, lai ekonomētu datora kopējo svaru. Šajā gadījumā iesakām iegādāties ārējo USB optisko iekārtu.
Nav
Audio Audio:
Datorā integrēti skaļruņi dod iespēju baudīt mūziku, spēles un filmas bez nepieciešamības izmantot austiņas vai atsevišķas skandas.

Stereo skaļruņi ir labāki par mono, jo dod iespēju sajust telpiskumu, jeb panorāmu. 2.1 skaļruņi ir tie paši stereo ar papildus zemo frekvenču skaļruni (subwoofer) reālistiskākai skaņas baudīšanai.
Stereo skaļruņi (High Quality)
Tīkla kamera Tīkla kamera:
Ar video attēla pārraides palīdzību webkamera ļauj sazināties skype, piedalīties video konferencēs, kā arī izmantot plašas interneta pasaules iespējas.
Mikrofons Mikrofons:
Var lietot komunikācijai skype, google talk un citās programmās.
Tīkla karte Tīkla karte:
Tīkla interfeisa kartes (angļu val. Network Interface Card -NIC) ir datora komponents, kuru lieto, lai datoru pieslēgtu datortīklam (tai skaitā – internetam). Īpaši klēpjdatoriem, kas prasa bezvadu tehnoloģiju piekļuvi tīklam, tīkla kartes jau ir integrētas datorā. Tīkla karte ir saistīta ar IP adresi, kas ir adrese no datora tīklā.

Ethernet tīklkartes ir visizplatītākās. Fast Ethernet nodrošina maksimālo datu pārraides ātrumu 100 Mbps (megabiti sekundē).
Nav
Iebūvēts karšu lasītājs Iebūvēts karšu lasītājs:
Šī iekārta ļauj nokopēt bildes no digitālo kameru atmiņas kartēm bez fotoaparāta pieslēgšanas. Atliek vien ievietot attiecīgo kartiņu lasītājā, kā uzreiz ir pieejams tās saturs datorā.
Jā (SD)

KLAVIATŪRA UN KORPUSS

Klaviatūras valoda Klaviatūras valoda:
Kuru tastatūru izvēlēties - angļu vai angļu/krievu - ir atkarīgs no jūsu vajadzībām un ikdienā pielietotās valodas. Tastatūras taustiņu izkārtojumam jābūt maksimāli pietuvinātam stacionāro datoru tastatūras variantam.

Uz doto brīdi praktiski visi portatīvi datori ir aprīkoti ar pilna izmēra tastatūru (ar atsevišķi izdalītu ciparu bloku).
Angļu
Klaviatūras apgaismojums
Mitrumdroša klaviatūra
Korpusa materiāls Plastmasa
Alumīnija
Korpusa krāsa Pelēka

Izmēri un svars

Izmērs (mm) Izmērs (mm):
platums x augstums x dziļums
327 x 19 x 237
Svars (kg) Svars (kg):
Svars nosaka portatīvā datora mobilitātes klasi. Standarta portatīvo datoru klasē svars ir no 2 - 3 kg. Ja vēlaties, lai dators būtu maksimāli viegli pārnēsājams izvēlieties mobilās (1.2 - 2.0 kg.) vai ultramobilās (1.2 Kg vai mazāk) klases datoru. Ja dators lielākoties tiks izmantots noteiktā vietā un tiks pārvietots reti, izvēlieties galda datora aizvietotāja klasi (3.0 kg. un vairāk).
1.7

OPERĒTĀJSISTĒMA

Operētājsistēma Operētājsistēma:
Rādītājs "operētājsistēma" nosaka, kāda operētājsistēmas licence ir iekļauta datora pamatkomplektācijā.

OEM nozīmē to, ka jūs pērkat datoru komplektā ar operētājsistēmu un šo operētājsistēmu izmantojat datorā, kam ir atbilstošā Genuine licence, kas uzlīmēta uz korpusa. OEM licences cena ir krietni zemāka par standarta Retail licences cenu, kuru nākas maksāt, ja vēlaties programmatūru iegādāties pēc datora iegādes.

Portatīvo datoru operētājsistēma ir daļējas instalācijas stadijā, kas nozīmē, ka ieslēdzot datoru tiek pieprasīts ievadīt lietotāja reģistrācijas datus. Pēc datu ievadīšanas automātiski tiek pabeigta operētājsistēmas instalācijas procedūra. Šis process parasti aizņem 5-15 minūtes. Šai laikā portatīvo datoru nepieciešams nepārtraukti turēt ieslēgtu un ļoti ieteicams to pievienot pastāvīgam strāvas avotam.
Microsoft Windows 10 Home 64-bit

BATERIJA UN DROŠĪBA

Standarta baterija Standarta baterija:
Baterijas darbības laiks nosaka aptuvenu laiku, cik ilgi jūsu portatīvais dators spēs darboties pēc atslēgšanas no elektrības tīkla ar pilnībā uzlādētu akumulatoru.

Baterijas darbības laiks ir atkarīgs no konfigurācijas, veiktajām operācijām un citiem faktoriem. Šis rādītājs parasti ir balstīts uz testēšanas rezultātiem. Mūsdienu portatīvajos datoros iebūvētas litija baterijas parasti nodrošina no 3 līdz 5 stundu garu darbības laiku, kas ir atkarīgs arī no datora lietojuma un konfigurācijas. Maksimālā akumulatora kapacitāte samazina portatīva datora lietošanas laiku. Pašlaik datoros tiek izmantotas litija baterijas, kuras aizvietoja niķela baterijas. Ir jāņem vērā, ka portatīvo datoru baterijas mūža garums ir ierobežots. Ar laiku jauda samazinās, un nepieciešama kļūst akumulatora aizvietošana.
Li-Poly
Baterijas darbības laiks Baterijas darbības laiks:
*Baterijas darbības laiks var samazināties atkarībā no portatīvā datora noslodzes tajā laikā, kad tiek izmantota baterija datora barošanai.
Līdz 12 stundām
Drošība Ligzda drošības slēdzenei (fiksators nopērkams atsevišķi)

Garantija

Garantija Ir
Garantijas laiks 2 gadi
Uzrakstīt atsauksmi

Šeit varat pievienot Jūsu atsauksmi par produktu vai atstāt komentāru. Lai pievienotu komentāru Jums ir jābūt reģistrētam lapā.

Pēc komentāra pievienošanas, tas tiks pārbaudīts un pievienots lapā!